Merhaba, Ben İbrahim Özdağ

Bilgi Ticareti Formülü’nün kurucusuyum ve bu formülü oluşturmak için yaklaşık 6 sene dijital pazarlama alanında çalışmalar yaparak eğitimler aldım. Dünya’da bu alanda en iyilerin tekniklerini bir araya topladım ve modelledim. Türk halkına ve kültürüne uygun hale getirdim. Bilgi Ticareti Formülü ile amacım uzmanların, eğitmenlerin ve alanında iyi olan herkesin dijital platformlarda kendi işlerini kurmaları ve mevcut var olan bilgilerini ilgili kitlelere ulaştırarak hayalindeki sevdiği işi yapması.

Dijital pazarlama alanında kendi işimi oluşturup satışlara başlamadan önce hiçbir fikrim yoktu ne yapacağıma dair. Birçok sorun ve sıkıntıdan sonra Bilgi Ticareti Formülünü geliştirip kurdum. Bu formül ile birlikte binlerce insana ışık olmak ve onların dijital platformlarda kendi hizmetlerini satmalarını sağlamak için yola çıktım. Bu yolculukta birçok kitap yazdım ve dünyada binlerce kişilik ekip arkadaşları oluşturdum.

 

Hadi sana bunları nasıl yaptığımı anlatayım…

İlk ticari faaliyetimi ‘Annemin’ oturma odasında başlattım.

( Buradan Annemede bana destekleri için teşekkür ediyorum )…

Ağ pazarlama sektörü ile tanıştım, kendi işimi kurabileceğim bir sistem olacağına fazlasıyla inandım ve çalışmaya başladım..

Çok çalıştım… Saatlerin artık bir önemi kalmamıştı ve yaptığım işi en iyi şekilde yapmak için kolları sıvadım. Bu yolculukta bazı eğitimlere denk geldim ve onları tükettim. En ilginci ‘’Milyonlarca istenmeyen e-posta göndererek satış yapmak mümkün’’ diyen bir pazarlamacı ile tanıştım. İşte tam olarak ben de yeşil ışığın yandığı dönüm noktasıydı.

Bu işe başlamadan önce eğlence sektöründe turistlere spor aktiviteleri yaptırarak maaşlı bir işde çalışıyordum.

Aldığım o maaşla ay sonunu hiçbir zaman getiremiyordum genel’de ayın ortasında bitmiş oluyordu ve sorumlu olduğum yöneticiler her geçen yıl daha da hırçınlaşıyordu. Artık hayatım monoton ver yorucu gelmeye başladığında kendi işimi kurmam gerektiğini, artık başkaları için çalışmak istemediğimi anladım ve ticari hayatıma atılma fikri böyle oluştu…

İşi bıraktıktan sonra uzun bir süre hiç para kazanamadım ve sürekli her şey daha da kötüye gidiyordu tabi bu hayat acımasızdı, ayakta kalmak çok zordu.

Eğitimler’den aldığım bilgi ve arkadaşımın yardımı ile ağ pazarlama alanında ilk e-kitabımı yazdım ve birde web sayfası oluşturdum.

İlgili kişilerin bana bırakacakları e-posta bilgileri karşılığında, e-kitabı ücretsiz olarak dağıttım ve büyük bir listeye sahip oldum…

Listeme yaptığım ilk teklifi hiçbir zaman unutmuyorum çok heyecanlıydım.

Onları ücretsiz bir web seminerine davet ettim ve sürekli olarak ağ pazarlama ile ilgili  onlara ücretsiz bilgiler verdim.

Bu sürekli böyle devam etti onlar ile bağ kurmayı başardım ama teklifi hiçbir zaman düzgün bir şekilde yapamadım. Sonra teklifimi düzgün bir şekilde sununca gerçekten severek gelip benimle çalışmaya başladılar ve ilk paralarımı bu şekilde kazanmaya başladım.

Binlerce kişilik ekipler oluşturmaya başladım 26 farklı ülkede onlara dijital platformlarda eğitimler veriyor işimizin ve hizmetimizin nasıl ilerlediğini anlatıyordum ve artık aylık ortalama 150.000 Türk lirası para kazanmaya başladım bu çılgıncaydı internet üzerinden yapılan bu denli büyük bir organizasyon ve kazanç düşünsem aklıma gelmezdi.

Dijital platformlarda kendi hizmetimi satmaya başladıktan sonra bunu başkalarına öğreterek onlarında kazanç sağlayacaklarını düşünerek çalışmalara başladım.

Öğrendiğim şeyleri paylaşmaya başladığım ilk kişi arkadaşım oldu.

Ona kendi hizmetini dijital ürüne çevirip nasıl pazarlayabileceği hakkında bilgiler verdim ve baktım ki oda sonuçlar almaya başladı ve gerçekten kazançları kısa sürede katladı.

Bizim için çılgınca kazançların başlangıcı böyleydi ve evde oturup kendi işlerimizi kurup dijital ürünlerimizi hazırlayıp yüzbinlerce TL’lik satışlar gerçekleştirdik.

Biz girişimcilerin milyonlarca TL kazanma formülü tam olarak böyle oluştu ve bunu öğretmeye devam ediyorum sürekli olmasa da ayda 1 defa tekrardan başa dönüp sıfırdan gelen girişimcilere milyon TL değerinde formülü paylaşıyorum ve paylaşmaya devam edeceğim.

Tabi ki bu formül sadece kendi işini çoktan kurmuş uzmanlar için değil.

Sıfırdan başlayan girişimciler için de bu formül en iyi şekilde sonuçlarını gösteriyor.

İlk e-postalarımı gönderdikten sonra Tabiki de hayatımda birçok değişiklik oldu

Bugün Antalya’da yaşıyorum ve Harika bir ekibim var ve kendi hayalllerin deki işi kurmak isteyen onlarca girişimci.

Halen dışarıda çok fazla vakit geçirmekteyim ve hayallerimin peşinden koşmaya devam ediyorum, sevdiklerimle çok güzel vakitler geçiriyorum.

Bunların hepsinin oluşmasının nedeni artık kendi hayatımı kontrol altına almak istediğim günden sonra başladı ve hizmetimi dijital platformlarda satmaya başladım.

Şimdi hedefim insanların kendi hayat tarzlarını oluşturmalarına ve dijital işlerini kurmalarına yardımcı olmak.

Aynı şeyler senin başına da gelebilir ;

Ben senden farklı değilim veya ilk başladığımda bana her hangi bir torpil uygulamadılar. Herkes gibi işimi kurarken sıfırdan başladım.

Özgür olmayı sevdiğim için kendimi yeni bir iş alanı yaratma noktasına getirdim ve dünyadaki birçok insana aynı hedefe ulaşmasına yardımcı oldum ve olmaya devam edeceğim.

Bu nedenle kendi dijital ürününü, hizmetini veya kitabını işletmeni hızlı bir şekilde nasıl başlatabileceğini öğrenmek istiyorsan aşağıdaki ücretsiz web seminerine kaydını oluştur.

Hemen Eğitimlerime gözat hayatında değişikliklere başla!

Kursiyer Yorumları

Sende Hemen Eğitimlerim Hakkında Bilgi Almak İstersen Web Seminerime Katıl